10 שאלות חובה לדוגווקר

דוגמה לדוגווקר עם להקת כלבים קטנים בלבד

דוגווקר עם כלבים קטנים

ידע תיאורתי ומינימום כלבים בטיול

הגעתם למסקנה שאתם צריכים עזרה בהוצאת הכלב לטיול בחוץ, לפני הכל – כל הכבוד על הדאגה! עכשיו נשאר רק למצוא את הדוגווקר (נקרא גם: דוגיווקר) המתאים ביותר.

איך תעשו זאת? בעזרת 10 שאלות חובה לדוגווקר

האם יש לך ידע תיאורתי באילוף ואתה מזהה שפת גוף של כלב לפני מריבה?  האם אתה יודע לפרק קרבות בין כלבים? אלו 2 שאלות חשובות מאוד שיישמרו על בריאותו של הכלב שלכם.

על הדוגווקר לדעת איך להתמודד עם מריבות על שטח, צעצועים ועוד. ובקיצור: לדעת לשלוט בקבוצה של כמה כלבים שמטיילים יחד.

מה מקסימום כלבים בקבוצה? בארה"ב מתחילים להסדיר את העניין ולקבוע מגבלות. בארץ עדיין הנושא פרוץ ולכן יש דוגווקרים שגם ייקחו 20 כלבים יחד לטיול.

לעומת יש כאלה ששמים רף של 7-8 כלבים בטיול. כמובן שככל שיש יותר כלבים בקבוצה, גדל הסיכוי לפציעות, נעדרים, וגם בתכלס, הכלבים פחות נהנים.

אתה הולך לבד?

בדקו אם הדוגווקר שלכם לוקח לבד את הכלבים לטיול, או שהוא נוהג לצאת עם חברים. בהנחה והוא נפגש עם חבר/ה תוך כדי הטיול, קחו בחשבון שתשומת ליבו תפחת לכלבים.

עדיף שהדוגווקר יהיה מרוכז 100% בכלבים. *מומלץ לשאול על עניין הטלפון הנייד שכן הרבה נוטים 'להיעלם' לתוך המסך בזמן טיול עם הכלבים.

דוגווקר עם להקת כלבים

download

אופי ההליכה

אתה עושה את ההליכה בעצמך?

וודאו שלא מדובר בחברה של דוגווקרים ששולחת לכם אדם שאתה לא מכירים. אתם צריכים לדבר ישירות עם הדוגווקר, להכיר אותו, לסמוך עליו, ולתעדכן מולו אם צריך.

מה גודל הכלבים שאתה לוקח ואיך אתה מחלק אותם?

לעיתים יש עימותים בין הכלבים בשעת הטיול. המטרה שלכם לוודא שגם במקרה כזה, לא תשקף סכנת חיים לכלב.

כלבים גדולים צריכים להיות בקבוצה נפרד וכלבים קטנים בקבוצה נפרדת. לא כולם חייבים להיות בדיוק באותו הגודל והמשקל.

אנו ממליצים לשמור על עקרון ה-50%. כלומר: אם נניח שהכלב שלכם שוקל 15 ק"ג, אז נוכל לצוות לו כלבים במשקל של עד 30 ק"ג (כפול שתיים ממנו). יותר מזה, מגדיל את הסיכוי לפציעות חמורות.

לכמה זמן הליכה אתה מתחייב?

כבר שמענו על מקרים בהם הדוגווקר מחשיב את זמן הגעתו אליכם במכונית + הנסיעה עם הכלב עד ליעד הטיול – כחלק מזמן הטיול. הכלב לא נהנה בשלבים אלו, ולכן הם אינם צריכים להיכלל.

בדקו כמה זמן נטו, הדוגווקר מטייל עם הכלב. בקיצור: לדעתנו דוגווקר פרטי עדיף על חברה

האם משתמש בשיטות אימון ואם כן, איזה?

לדעתנו, אין חובה שהדוגווקר יידע גם שיטות לאילוף כלב. עם זאת, בהנחה והוא יודע ומשתמש בשיטות אלו בזמן הטיול, וודאו איתו שהוא משתמש אך ורק בחיזוקים חיוביים.

זאת אומרת, בדקו היטב שהדוגווקר לא משתמש בקולר חנק, קולר חשמל וכמובן לא באלימות ו/או חיזוקים שליליים אחרים.

דוגווקר בפעולה

דוגווקר

בשעת חירום

מוסמך להעניק עזרה ראשונה?

קחו בחשבון שלרוב אתם תשמעו "לא", או תשובות מהוססות. מי שעבר קורס כזה, ידע לענות לכם "כן" בבטחה וגם להסביר לכם מה הוא יודע.

גם סעיף זה בעניינו לא חובה, אבל מומלץ מאוד, ואין צורך להרחיב במילים. יש יתרון משמעותי לטיפול מהיר וראשוני במידה וכלב נפצע חלילה במהלך הטיול.

יודע מה הדרך המהירה לוטרינר חירום?

בדקו עם הדוגווקר שהוא: א. מכיר את המסלול הקצר ביותר לוטרינר חירום, במידה ונדרש פינוי מיידי של הכלב הפצוע. ב. אם יש לו מספר של וטרינר חירום שעונה 24 שעות ביממה.

באיזה רכב אתה מוביל את הכלבים?

אנו ממליצים למצוא דוגווקר שנמצא במרחק הליכה רגלית לביתכם, כך תמנעו את המעבר הלא נעים ברכב, מהבית אל מקום הטיול. בהנחה ולא מצאתם אחד כזה, אנו ממליצים לבדוק את הרכב (מומלץ מסחרי גדול), ולוודא שיש מקום לכל הכלבים.

זה נועד בעיקר למצבי חירום בהם הדוגווקר צריך להעניק את עזרה לאחד הכלבים, ולהשאיר את היתר ברכב. במצב כזה, אתם רוצים להיות בטוחים שהכלב נמצא במקום מספיק מרווח ומאוורר.

זהו… עד כאן 🙂

אם יש לכם שאלות בנושא, מוזמנים ליצור איתנו קשר – ונשתדל לענות בהקדם.