4 שאלות חובה למאלף הכלבים (וטיפים נוספים)

4 שאלות חובה למאלף הכלבים (וטיפים נוספים)

איך לבחור מאלף כלבים? תתחילו ב-4 שאלות חובה, שיעזרו לכם להבין מה אופי וטיב האילוף. מאלף כלבים מומלץ יידע לספק לכם את התשובות הנכונות.
ממש כמו בני אדם. לכל כלב יש את האישיות שלו, האופי שלו, וכן כן, גם את המוזרויות שלו. לכן אנחנו גם כל כך אוהבים את הכלב שלנו עם כל החבילה המתלווה לכך. בתור הורים לכלב שחי איתנו, אנחנו רוצים להעניק לו את הטוב ביותר, והטוב ביותר זה אומר שלושה דברים עיקריים: לאזן את האינדיוידואליות של הכלב, לעזור לו להסתגל לסביבה ולמשפחה, וללמד אותו להיות מנומס לבעליו. יש ברשת הרבה מידע על מאלפי כלבים (חלקו תוכן מוטה/שיווקי), לכן שימו לב. איך תדעו לבחור את המאלף הטוב ביותר לכלב שלכם? ריכזנו לכם את 4 שאלות שכדאי להתחיל איתן:

1. האם יש לך הכשרה כמאלף כלבים?

בישראל ישנם מספר מוסדות רשמיים המעניקים תעודות לאחר קורס מקצועי שכולל גם ידע תיאורתי. משך רוב הקורסים נע בין 400 ל-500 שעות. ב"מגן דוד ירוק" למשל תקבלו תעודה שמוכרת על ידי אונסק"ו. במרכז הישראלי לאילוף כלבים, תקבלו תעודה מטעמם וכמו כן גם במכון וינגייט המוכר. שאלו את המאלף איזו הכשרה יש לו כמאלף?

2. האם אתה מתעדכן במידע חדש שמתפרסם אודות אילוף?

אמנם זה לא נגמר פה. כמו בכל תחום מקצועי, כל יום אפשר ללמוד משהו חדש. יש מחקרים חדשים, ניסויים חדשים, סדנאות וכדומה. מאלף טוב הוא מאלף שמתעדכן בכל אלו. אין זה בהכרח משנה אם דרך כנסים רשמיים או דרך מאמר מכתב עת או אפילו דרך היוטיוב. העיקר שתשאלו את המאלף: מה אתה עושה כדי להתעדכן בידע החדש על אילוף?

3. מהי פילוסופיית ההדרכה שלך?

טיפים חשובים ושאלות לפני שאתם פונים למאלף כלבים
מאלף כלבים הטיפים הכי טובים לפני שאתם הולכים למאלף כלבים

ישנה בדיחה המסתובבת בין מאלפי כלבים, ומשקפת יפה את המצב. "הדבר היחיד ששני מאמני כלבים יסכימו עליו, הוא שהמאמן השלישי לא עושה את זה נכון". נכון, יש מן האי-סדר בידע הקיים על אילוף כלבים. הרבה פיתחו מעין "שיטה אישית" שהם דוגלים בה, אמנם מעל הכל עומדים שתי גישות עיקריות: "אילוף שלילי" או "אילוף חיובי". בקצרה: אילוף דרך שיטות מכאיבות/מרתיעות או אילוף דרך מתנות וחיזוקים מעודדים. האם המאלף יעדיף למשוך בחגורת החנק עם קול מאיים, במידה והכלב לא נשמע לפקודה, או שהוא יעדיף להתעלם ולחכות עד שהכלב יבצע את הפקודה – ורק אז ייתן לו חטיף מתוק עם קול גבוהה ונחמד.

4. האם אני יכול לראות איך אתה מאלף?

תבקשו מהמאלף אפשרות לבוא ולהתבונן בו בזמן שהוא מאלף. אם המאלף מגיב בשלילה, מכל סיבה שהיא, ראו בכך נורת אזהרה.
במידה והמאלף מסכים, לכו והתרשמו כמה כלבים יש באילוף. מה מידת ההשקעה של המאלף בכל אחד ואחת.
איך שיטות האילוף מתבטאות בשטח, והכי חשוב – איך הכלבים מגיבים ומרגישים עם המאלף.
האם יש כלבים מפוחדים מדי? האם יש 'מתח שלילי' בין הכלבים שמשתתפים באילוף?

שאלות אלו אמורות לספק לכם תמונה יותר ברורה למה בדיוק הכלב שלכם הולך לעבור, וציפייה פחות או יותר איך הוא הולך לחזור. אל תסתפקו רק בשאלות אלו. בדקו גם ביקורות על המאלף, גם אצלנו באתר, וגם ברחבי הרשת אם יש (בפייסבוק שלו, בכרטיס גוגל). הכי חשוב – שיהיה בהצלחה!

*אין לראות בכתוב ייעוץ מקצועי/רפואי, המידע מסתמך על מאמרים ברשת האינטרנט.
ביבליוגרפיה:
https://www.rover.com/blog/finding-the-right-dog-trainer/
https://iheartdogs.com/8-tips-for-choosing-a-good-dog-trainer/
http://www.dogsbyandy.com/three-tips-choosing-right-dog-trainer/

השאר את תגובתך


האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *