פנסיונים לכלבים

dogs-930727_960_720

פנסיון לכלבים

אם הגעתם להחלטה שהדבר הכי טוב עבורכם ועבור הכלב הוא: פנסיון לכלבים. כדאי שתדעו איך הכל התחיל, מהם סוגי הפנסיון הקיימים ואיך תהיו בטוחים שהכלב שלכם נמצא בידיים טובות?

קצת רקע

לפני הכל, קצת היסטוריה לא תזיק. אמנם אין הרבה מידע על התפתחות הפנסיונים בעולם, אבל אנחנו כן יודעים שאחרי מלחמת העולם ה-2, לאמריקאים היה הרבה זמן וכסף פנוי.

כלבים, שעד אז חיו מחוץ לגבולות ארה"ב, החלו להיכנס לבתים ולהפוך לחיית המחמד הפופולרית והאהובה על התושבים.

דור ההיפים (הפרחים) של אחרי המלחמה, נהג לצאת מהבית, לבלות ובקיצור: למצות את החיים. כך, באופן די טבעי, נולד לו בשנת 1987 פנסיון הכלבים הראשון בניו יורק בשם yuppie puppy, שנתן מענה לאותם בעלי הכלבים שרוצים לצאת לחופשות קצרות וארוכות.

בישראל, פנסיון הכלבים הראשון הוקם על-ידי אגודת צער בעלי חיים בשנות ה-30 של המאה ה-20. תחילה שימש כמקלט לבעלי חיים שננטשו ובהמשך גם שימש כפנסיון קטן עם 20 מקומות לחיות מחמד שננטשו או נמצאו בצרה.

משנות ה-50 ועד סוף שנות ה-80 היו בקושי פנסיונים ברחבי הארץ. בשנות ה-90 החלה צמיחה בתחום ופנסיונים רבים נוספו והציעו את שירותיהם, כשהם מתחלקים ל-3 קטגוריות נפוצות:

פנסיון כלבים פתוח עם כלובים, פנסיון כלבים פתוח ללא כלובים, פנסיון כלבים ביתי.

JOINT BASE ELMENDORF-RICHARDSON, Alaska -- Senior Airman Shawn Witcher, assigned to the 673d Air Base Wing Security Forces Squadron, a native of Mesquite, Texas, looks at Kimba, a military working dog, playfully trotting around him after a training session on Joint Base Elmendorf-Richardson, Aug. 26, 2013. Security Forces Airmen continually train with their K9 counterparts to keep their teams flexible to respond to law enforcement emergencies, and for overseas deployments.  (U.S. Air Force photo/Justin Connaher)

החוק

למרבה המזל או הצער, תלוי איך מסתכלים על זה. המדינה לא מתערבת בשמירה על בעלי חיים. אין צורך להיות וטרינר או מאלף מורשה כדי לשמור על כלבים (ויש בזה מין ההיגיון).

אמנם, על פי תקדימים חוקתיים, אנו יודעים שהמשפט בישראל מחמיר עם בעלי פנסיון לכלבים, שמתרשלים בשמירה על הכלב.

בקיצור: בעל הפנסיון לא פטור מאחריות, ואם החליט לשמור על הכלב, הוא צריך לעשות את מירב המאמצים לשמור על בריאותו הנפשית והפיזית.

בדרך כלל פנסיונים גדולים בשטחים פתוחים דורשים אישורים מיוחדים ממשרדי הממשלה.

טסים לחו"ל? אצלנו תוכלו למצוא פנסיון לכלב לפי המיקום שלכם!

סוגי פנסיונים

חשוב לזכור שיש כמה סוגי פנסיונים לכלבים בישראל. כשאומרים "פנסיון לכלבים", יכולים למעשה להתכוון ל-3 הסוגים הקיימים: פנסיון פתוח עם כלובים, פנסיון פתוח ללא כלובים ופנסיון ביתי.

פנסיון פתוח עם כלובים: פנסיון כלבים מסוג זה לרוב ייקרא "חווה" או "כפר". בחלק מהפעמים הוא גם אכן יהיה ממוקום בחוות גדולות או יישובים עם שטחים גדולים.

לרוב בעלי הפנסיון מוציאים את הכלבים פעמיים ביום לטיול ומשאירים אותם בכלובים לצד בן/בת זוג עימם הם מסתדרים. טיפ פטנגו: הביאו שמיכה שמוכרת לכלב – הריח שלכם מקנה לו ביטחון.

פנסיון פתוח ללא כלובים: פנסיון כלבים שנמצא בשטח פתוח, לרוב בחווה או כפר אך לעיתים גם בוילות עם גינות גדולות.

הכלבים שוהים במרחב הפתוח בשעות היום והלילה כשלרשותם פינת מחסה פתוחה. טיפ פטנגו: בדקו עם בעל הפנסיון כי הוא מביא לכלבים את האוכל בחדרים נפרדים, כדי למנוע מריבות.

פנסיון ביתי: פנסיון כלבים שנמצא בבית פרטי. בדרך כלל מדובר במקומות שמקבלים מספר מצומצם של כלבים או חתולים ומציעים להם יחס ביתי.

לרוב הבתים יהיו עם גינות, אך יש גם אנשים עם דירות קטנות שמוכנים לשמור על כלב קטן בתוך ביתם. טיפ פטנגו: בדקו מה הניסיון של בעלי הפנסיון עם כלבים.